kulinaria ulubione współpraca

Pracownia Czekolady Koszalin

Korzystając z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet odwiedziłam koszalińską Pracownię Czekolady i spróbowałam słodkości, które przenoszą czekoladki na zupełnie inny poziom! Zapraszam w słodką podróż, ale ostrzegam – nabierzecie ogromnej ochoty na słodkości.

Pracownia Czekolady w Koszalinie

Koszalińska Pracowania Czekolady znajduje się przy ul. Młyńskiej 57/1 w takim miejscu, że można przejść obok niej, zupełnie jej nie zauważając. Szyld bardziej kojarzy się z pracownią pazurków niż czekolady, ale nie dajmy się zrazić, wchodzimy do środka! Przepiękny, słodki, czekoladowy zapach unoszący się w pracowni jasno informuje, że jestem tam gdzie chciałam – w pracowni słodkości!

Koszalińska pracownia czekolady

Muszę przyznać, że pralinki z koszalińskiej Pracowni Czekolady wyglądają jak małe dzieła sztuki i są dopracowane w każdym calu. Spójrzcie sami! Czarny bez wygląda jak mały kosmos 🙂

We wpisie o Birthdayboxie opowiadałam Wam o luksusowej bombonierce marki Słodki Wierzynek. Spodziewałam się, że pralinki z Pracowni Czekolady będą podobne – twarde czekoladki z pięknym wykonaniu. Jednak te są zupełnie inne! W środku każdej znajduje się pyszny mus.

Kojarzycie na pewno czekoladki od Lindt, prawda? Uwielbiam je za to, że mus w środku wydaje się zimniejszy od czekolady na wierzchu. Jeśli jedliście ich czekoladki, to na pewno wiecie o co mi chodzi. Pralinki z Pracowni Czekolady też są takie!

Czekoladki z Koszalina

Jeszcze nie widziałam czekoladek o smaku Bailey’sa i muszę przyznać, że nie przepadam za czekoladkami o smaku alkoholu, chyba że to likier wiśniowy z wisienką w środku.

Pracownia czekolady koszalin

Równe rządki pralinek wyglądają tak kusząco, że trudno byłoby się zdecydować na jeden smak. Dobrze, że pracownia ma pełne zestawy pralinek po 4, 9, 16 i 20 sztuk.

pracownia czekoladek koszalin

Uwielbiam zapach bergamotki, więc jak zobaczyłam te pralinki, od razu musiałam ich spróbować! Smakują bardzo nietypowo, masa w pralince jest bardzo ożywcza, lekko słodka i nie można porównać jej do niczego innego. Ten smak po prostu z Wami zostanie i będziecie chcieli do niego wracać.

fabryka czekolady koszalin

Przepyszne migdałowe usteczka. Jak dla mnie, najpyszniejsze ze wszystkich!

koszalin pracownia czekoladki

Pralinki o smaku Kinder Bueno wygrywają!

Pracownia czekolady Koszalin to nie tylko pralinki

W pracowni oprócz kuszących pralinek, możemy znaleźć mnóstwo innych słodkości na każdą okazję! Sami spójrzcie na te makaroniki. Aż się proszą o schrupanie.

pracownia czekoladek w Koszalinie

Mini torciki

Po prostu musicie ich spróbować! Jeszcze nigdy nie jadłam tak pysznego malinowego deseru, a kocham malinki! Torciki są doskonale dopracowane i każdy kęs to poezja smaku. Wcale nie żartuję. Tej bezy nie można porównać z żadną inną.

Koszalin pracownia czekolady

Torty z koszalińskiej Pracowni Czekolady

Pracownia Czekolady to także torty! I to wystrojone tak, że można jeść je samymi oczami. Już wiem gdzie zamówię tort na tegoroczne urodzinki. Koniecznie malinowy 🙂

Koszalin fabyka czekolady

A tu wersja dla najmłodszych. Aż szkoda niszczyć to słodkie dzieło 🙂

Koszalin fabyka czekoladek

Dzień Kobiet w Pracowni Czekolady

Pracownia Czekolady w Koszalinie przygotowała coś specjalnego na Dzień Kobiet. Pracownia przygotowuje specjalne słodkości na każdą okazję, więc i na Dzień Kobiet nie mogło zabraknąć ślicznych czekoladek! Na Dzień Mężczyzny też się coś znalazło 🙂

pracownia czekoladek Koszalin

Ten zestaw pralinek wygląda naprawdę kusząco, szczególnie, że każda z nich smakuje zupełnie inaczej i jest małą eksplozją smaku!

Pralinki z rokitnika

pracownia Koszalin czekoladki

Mam też dla Was ciekawostkę. Żółte motylki to pralinki o smaku rokitnika, a roślina ta rośnie Polsce tylko nad Bałtykiem! Widzieliście krzewy o małych, długich listkach oblepione jasnopomarańczowymi kuleczkami? To właśnie krzew rokitnika. Koniecznie rozejrzyjcie się za nim podczas spaceru nad polskim morzem. Muszę przyznać, że ze względu na jaskrawe, żółte owoce, jest to krzew trujący i nie podchodziłam do niego z zainteresowaniem. Krzewy rokitnika dojrzewają pod koniec lata, ale niektóre odmiany utrzymują owoce na krzewach aż do grudnia i to bez straty smaku. Owoce mają mnóstwo witamin z grupy B, C, E i K oraz żelaza, magnezu i krzemu.

pralinki Koszalin

Myślę, że kiedyś opowiem Wam więcej na temat tej rośliny, bo w tym roku zamierzam upolować nieco owoców.

pralinki z Koszalina

A Wy, znaliście to miejsce na koszalińskiej mapie słodkości?

Jeśli nie, to koniecznie musicie odwiedzić Pracownię Czekolady, bo jest naprawdę pysznie!

Agnieszka

12 thoughts on “Pracownia Czekolady Koszalin”

  1. Uwielbiam czekoladę! I z chęcią wpadam do czekoladerii w Krakowie, głównie na ciepły, gęsty i słodki napój! 😉

  2. Dostałam tort od moich dzieci na urodziny z Waszej pracowni cóż to było za przeżycie , mówię Wam bomba smakowa. Z całego serca polecam to magia🎂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *