felieton książki współpraca

Wieczór z Klątwą Utopców Iwony Banach

Cześć Kochani!

Dziś chciałam przedstawić Wam książkę, która skradła moje serce, umiliła kilka letnich wieczorów, a do tego rozśmieszyła mnie do łez. A mowa o komedii kryminalnej Klątwa Utopców, która jest napisana tak dobrze, że wprost nie można się oderwać.

Nie przypominam sobie kiedy ostatni czytałam książkę z gatunku kryminalnych komedii. Możliwe, że ta była pierwsza. I był to naprawdę dobry początek. Taki z przytupem.

Opis książki szczególnie mnie nie zachwycił. Dagmara czeka na najbliższy dzień w życiu, czyli własny ślub, jednak jej plany krzyżuje matka, która wysyła ją w odwiedziny do dziadka – Generała, pogromcy gospodyń domowych. Na miejscu okazuje się, że dziadek zniknął i nie wiadomo, co się z nim dzieje. Samo miejsce, jest istną ruderą bez dachu, a do tego dawny szpital psychiatryczny. Ale to jeszcze nic! Okazuje się, że Dagmara jest w niebezpieczeństwie – ktoś dybie na jej życie – są to albo sąsiedzi wieśniacy, albo grasujące okolicy… utopce! Na szczęście Dagmara ma przy sobie obronę w postaci narzeczonego Filipa, na nieszczęście narzeczony okazuje się kompletnym mieszczuchem i tchórzem, który ucieka przy każdej nadarzającej się okazji. W końcu dochodzi do morderstwa. I to nie jednego!

Muszę przyznać, że Klątwa Utopców to książka, której nie da się streścić w kilku zdaniach tak, aby nie wyjaśnić najważniejszych wątków fabuły i nie zdradzić kryjących się w niej tajemnic. Trzeba ją po prostu przeczytać. Książka napisana jest zabawnym językiem, więc jej czytanie jest czystą przyjemnością! Zawsze mam problem z zapamiętaniem imion w książkach lub filmach i rzadko zdarza się, że po przeczytaniu całości pamiętam, kto jest kim. W tym wypadku postacie są tak wyrazista, że po prostu nie da się ich nie zapamiętać. To naprawdę kawał dobrej zabawy!

Klątwa Utopców wydawnictwa Dragon to książka premierowa, więc pewnie nie znajdziecie jej w każdej księgarni. Poszukałam, poszperałam i znalazłam dla Was coś specjalnego. Aktualnie książkę Klątwa Utopców możecie dorwać na stronie Tania Książka z rabatem -43%, więc naprawdę warto (w Empiku jest droższa o niemal piętnaście złotych)!

Naprawdę warto, bo to godziny dobrej zabawy!

Na pewno przeczytam inne pozycje z szerokiej bibliografi autorki – Iwony Banach. To między innymi książki takie jak:

  • Czarci Krąg,
  • Niedaleko pada trup od denata,
  • Głodnemu trup na myśli,
  • Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle,
  • Do zakopania jeden trup,
  • Stara zbrodnia nie rdzewieje,
  • Morderstwo na śniadanie,
  • Królowa Śniegu nie żyje,
  • Lokator do wynajęcia.

A Wy? Lubicie komedie kryminalne? Czytaliście którąś z książek Pani Iwony? Dajcie znać!

Agnieszka

4 thoughts on “Wieczór z Klątwą Utopców Iwony Banach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *