książki ulubione współpraca

Czarci Krąg Iwony Banach – recenzja

Cześć Kochani

Jakiś czas temu wspomniałam Wam o komedii kryminalnej Klątwa Utopców Iwony Banach, która umilała mi wiele wieczorów, prawda? Idąc za ciosem, wybrałam kolejny tom powieści Pani Iwony i znów zostałam pochłonięta przez zabawne teksty, lekkie pióro i perypetie bohaterów zmagających się, nie jak ostatnio z przemokniętymi zombie, a tym razem – szalejącymi we wsi wampirami.

Wieś Zagubin to dziura zabita dechami, do której zupełnie nikt by nie przyjechał, gdyby nie zdarzyła się rzecz z natury tych przedziwnych – odkryto pochówek, o którym wcześniej nie wiedziano. I to nie byle jaki pochówek, bo wampirystyczny! Wieś zawrzała, zamieszała się i zaczęła kipieć plotkami o wampirach wysysających krew, krwiożerczych bestiach, a nawet statkach kosmicznych i czarcich kręgach. Bo przecież wiadomo, że wampiry to nikt inni, jak kosmici! A to tego stała się rzecz z tych niesłychanych – we wsi wybuchła krowa. I to nie byle jaka krowa, bo zupełnie fioletowa! Pytanie, kto doprowadził do jej rozczłonkowania, w jakim celu oraz jakie zadanie miały w tym wszystkim krwiożercze wampiry? A może mieszał w tym swoje brudne paluchy Krwiożerczy Piotruś kimkolwiek lub czymkolwiek by nie był? A co, jeśli to wszystko zasługa zagubińskich marketingowców spod monopolowego, którzy nie tylko zagryźli turystkę, ale też sami stanowili wampirystyczny element (Dziuńka chociażby)? Czym jest wampirioza i co ma wspólnego z tym całym szaleństwem? Czy profesor ufologii znajdzie czarcie kręgi będące niezbitym dowodem na istnieje kosmicznych wampirów?

Przeczytajcie, a się dowiecie!

Czarci Krąg wydawnictwa Dragon to książka, którą możecie kupić z autografem autorki! Ja jestem posiadaczką właśnie takiego wydania i muszę przyznać, że o wiele lepiej się ją czyta 🙂 To chyba pierwsza książka w mojej bibliotece, która ma podpis autora! Czarci Krąg z autografem możecie znaleźć na stronie fabulo.com.pl obok tysiąca innych ciekawych pozycji.

A Wy lubicie komedie kryminalne? Czytaliście już którąś z powieści Pani Iwony? Dajcie znać!

Agnieszka

3 thoughts on “Czarci Krąg Iwony Banach – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *