informatyka ulubione

Jak usunąć konto na Instagramie?

Dwa lata temu napisałam artykuł na temat tego, jak założyć drugie konto na Instagramie i bardzo Wam się spodobał. Nic dziwnego, ponieważ Insta jest jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych! Wiele osób odwiedza właśnie ten wpis, dlatego pomyślałam, że w drugą rocznicę instagramowego poradnika przygotuję dla Was kolejny – tym razem na temat tego, jak usunąć konto na IG z poziomu aplikacji oraz z poziomu przeglądarki internetowej. Czy jest możliwe tymczasowe i trwałe usunięcie profilu. Ciekawi?

Jak usunąć konto na IG na telefonie?

Aby przedstawić Wam instrukcję, jak usunąć konto na Instagramie, założyłam dodatkowe konto o nazwie konto_na_chwilke. Jak sami możecie zobaczyć konto jest już nieaktywne i nie można go odwiedzić, czyli udało się usunąć je prawidłowo. Przejdźmy zatem do instrukcji:

 1. Otwieramy swój profil na Instagramie na swoim telefonie i przechodzimy do menu trzech pasków w prawym górnym rogu (możemy przejść do tych ustawień również poprzez edytuj profil > Ustawienia informacji osobistych)

2. Otworzy nam się dodatkowe menu ustawień i prywatności. Przechodzimy do zakładki Centrum kont, na samej górze.

3. Przesuwamy się na dół w poszukiwaniu Ustawień konta, a następnie przejdź do opcji Dane osobowe.

4. Dotknij opcji Własność konta i kontrola.

5. Przechodzimy do dezaktywacja lub usunięcie.

6. Wybieramy konto, które chcemy usunąć lub dezaktywować na Instagramie.

7. W tym miejscu możemy usunąć konto na Instagramie zupełnie lub zdecydować się na jego czasową dezaktywację. Dezaktywacja pozwala na tymczasowe zawieszenie konta na Instagramie. Konto nie zostanie usunięte, ale profil zostanie ukryty, dopóki nie aktywujesz go ponownie. Ta opcja sprawdzi się w przypadku, kiedy chcemy zrobić sobie tymczasową przerwę od IG, nie tracąc przy tym konta.

8. Wybieramy opcję usuwanie konta i dalej kontynuuj. Należy pamiętać o tym przed usunięciem konta na Instagramie – jest ono nieodwracalne. Usuwa się zarówno profil, jak i dodane na IG zdjęcia, filmy, komentarze, polubienia oraz obserwatorzy.

9. W kolejny kroku Instagram prosi nas o przekazanie powodu, jaki popchnął użytkownika do usunięcia konta na Instagramie. Mamy do wyboru m.in. takie opcje, jak: problemy z rozpoczęciem, mam obawy związane z bezpieczeństwem moich danych, utworzenie drugiego konta, obawy dotyczące prywatności, nie mogę znaleźć osób do obserwowania i wiele innych.

W przypadku niektórych opcji, jak chcę coś usunąć, dostajemy krótkie FAQ na podany temat, co może pomóc w rozwiązaniu problemu.

10. Ja wybrałam opcję inna odpowiedź, aby nie wchodzić w dalszą polemikę i kliknęłam kontynuuj.

11. W kolejnym kroku Instagram prosi o uwierzytelnienie i wprowadzenia hasła do konta, które chcemy usunąć z Instagrama.

12. W kolejnym kroku dostajemy informację, że konto zostanie usunięte 18.04.2024, czyli po około miesiącu od jego usunięcia. Co ważne, w tym czasie usunięte konto na Instagramie nie jest widoczne dla innych użytkowników. Ten czas do wentyl bezpieczeństwa pozwalający cofnąć dezaktywację konta.

Po kliknięciu usuń konto, Instagram przekieruje nas na inne konto na Instagramie, które mamy, a w tym wypadku jest to moje prywatne konto. I tyle. Usuwanie konta na Instagramie zakończone!

Jak usunąć konto na IG na komputerze?

Z Instagrama korzystamy najczęściej na telefonie, ale oczywiście jest możliwość obsługi również z poziomu komputera, dlatego pokażę Wam na przykładzie innego mojego konta na Instagramie, jak przebiega usuwanie konta z wykorzystaniem komputera.

 1. Wchodzimy na Instagram i wybieramy więcej opcji w menu trzech kresek w lewym dolnym rogu, a następnie przechodzimy do ustawień konta.

2. W kolejnym kroku przechodzimy do Centrum Kont Meta na samej górze sitebaru ustawień.

3. Nie musimy wybierać profilu konta na tym etapie. Przechodzimy do danych osobowych.

4. W kolejnym kroku usuwania konta na IG wchodzimy w opcję Własność konta i kontrola.

5. Dalej wybieramy opcję dezaktywacja lub usunięcie.

6. W tym kroku wybieramy profil na Instagramie, który chcemy usunąć z mediów społecznościowych.

7. W tym wypadku również możemy zdecydować się na trwałe usunięcie konta na Instagramie lub zdecydować się na tymczasowe wyłączenie konta. Przechodzimy do usuwania konta. Klikamy kontynuuj.

8. Przechodzimy do autoryzacji konta poprzez wpisanie hasła. Klikamy kontynuuj.

9. Wybieramy jeden spośród powodów usunięcia konta, z jakiego zdecydowaliśmy się na usunięcie konta na Instagramie.

10. Na koniec klikamy usuń konto i nasze konto zostaje wprowadzone w stan miesięcznej hibernacji. Możemy wykorzystać ten czas i ponownie aktywować konto na Instagramie lub odczekać miesiąc, a konto zostanie zupełnie usunięte z Instagrama wraz ze wszystkimi danymi.

Instagramowe FAQ

 1. Czy możliwe jest tymczasowe wyłączenie konta na Instagramie?

  Tak, można dezaktywować konto na Instagramie i nie zawsze trzeba usunąć konto na Instagramie – można je tymczasowo wyłączyć konto. Tymczasowe wyłączenie czy zawieszenie konta sprawdzi się, kiedy nie jesteśmy pewni czy chcemy usunąć konto całkowicie i nieodwracalnie stracić nazwę profilu.

 2. Czy usunięcie profilu na Instagramie jest nieodwracalne?

  Tak, ale mamy do dyspozycji miesięczny okres wegetacji. W tym czasie można przywrócić profil na Instagramie do życia.

 3. Gdzie znajdę opcję edytuj profil?

  Wystarczy kliknąć w prawym dolnym rogu ekranu na miniaturkę zdjęcia profilowego. U góry pojawi się nazwa, jakie ma Twoje konto na Instagramie, a poniżej zdjęcie profilowe oraz możliwość edycji profilu.

 4. Czy usunięta nazwa profilu trafia do ogólnej puli?

  Nie, nazwa konta, którą wybierzemy i zdecydujemy się usunąć konto na Instagramie – nie wraca do ogólnej puli nazw i nie można wybrać jej ponownie.

I na tym koniec Dajcie znać, czy instrukcja pomogła Wam usunąć niechciane konto na Instagamie. Jeśli skorzystaliście z instrukcji, dajcie znać w komentarzach – będzie mi bardzo miło Odpowiedź na pytanie o usunięcie konta na Instagram może z czasem się różnić, ale postaram się aktualizować dane we wpisie. Jeśli coś się zmieni, dajcie znać w komentarzach.

Agnieszka

3 thoughts on “Jak usunąć konto na Instagramie?”

 1. Dzięki wielkie! Zastanawiałam się jak usunąć drugie konto na instagramie, ale nie wiedziałam, że dezaktywacja jest taka prosta! Szczegółowa instrukcja krok po kroku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *