felieton psychologia

Podsumowanie 2022 i plany na 2023

Cześć Kochani! Koniec roku zbliża się do nas wielkimi krokami. Zostały nam ostatnie przedświąteczne dni, czas na ostatnie porządki, kupowanie prezentów, gotowanie wigilijnych potraw i w końcu – na odpoczynek w rodzinnym gronie. Na te dni czekałam od dłuższego czasu, a Wy?

Weryfikacja postanowień na 2022

Koniec roku to doskonały czas na podsumowania i rozliczanie noworocznych postanowień, a miałam ich kilka w tamtym roku. Sprawdźmy, co z tego wyszło.

Postanowienie nr 1 – więcej podróżować. Udało się w 100%! W tym roku zwiedziłam mnóstwo ciekawych miejsc, posmakowałam przeróżnej kuchni i zrobiłam cudowne zdjęcia. W przyszłym roku na pewno będą kontynuować to postanowienie, bo to jedno z najprzyjemniejszych 🙂

Postanowienie nr 2 – podróżować w samotności. Też się udało. Wybrałam się na samotną podróż do Zielonej Góry i było cudownie. Na pewno powtórzę taki samotny wypad jeszcze nie raz. Nauczyłam się tego, że jestem sobie w stanie poradzić w każdej sytuacji.

Postanowienie nr 3 – poznać więcej osób. Także się udało. W tym roku poznałam świetne osoby, które na pewno zostaną w moim życiu na dłużej. Tak, mówią o Was 🙂 Relacje są niezwykle ważne w życiu, a do tego szalenie nas budują. O ile my budujemy je. Tego się w tym roku nauczyłam i pragnę budować coraz więcej zdrowych relacji oraz przede wszystkim – dbać o nie każdego dnia.

Postanowienie nr 4 – wrócić do kolekcji biletów. Wróciłam, ale nie do końca. Udało mi się wyjść z klaserów na znaczki i przenieść PRAWIE całą kolekcję na karty przymocowane narożnikami na zdjęcia. Wiecie, o czym mowa? Może opowiem o tym na moim blogu kolekcjonerskim. Postanowienie zaliczone, ponieważ na koniec roku udało mi się nawet dokonać wymiany na ponad 70 biletów i umówić się na kolejne kilka. A poza tym, spełniłam swoje kolekcjonerskie marzenie i wystawiłam się na Giełdzie Kolekcjonerskiej. Na pewno jeszcze tam wrócę z moimi klaserami!

Postanowienie nr 5 – więcej czasu poświęcać swoim pasjom. To postanowienie udało się w pełni, choć muszę przyznać, że nie mam pojęcia, skąd wzięłam na to wszystko czas. W tym roku dużo podróżowałam, zajmowałam się kolekcją, rozkręciłam własną firmę i spełniłam kilka planów, o których nawet nie marzyłam. A po za tym, oddałam się swoim pasjom, a mam ich naprawdę wiele. Niezwykle się cieszę, że od września zapisałam się do szkoły fotograficznej. Czuję się tam cudownie i każde zajęcia to dla mnie mnóstwo nowej wiedzy, która, mam nadzieje, przekłada się na coraz to lepsze zdjęcia! To akurat możecie ocenić sami 🙂

Postanowienie nr 5 – więcej chodzić. Tu chyba nie do końca się udało, choć mogę powiedzieć, że liczba kroków była porównywalna z rokiem poprzednim, więc nie doszło do całkowitej degradacji. Praca w domu robi swoje, więc teraz chodzę nieco mniej. Ale w przyszłym roku na pewno uzupełnię te braki w chodzeniu, inną dyscypliną sportu.

Postanowienia na 2023

W tym roku chciałabym przede wszystkim:

Spełnić choć jedno marzenie

Mam w planach spełnić dwa, ale w życiu nieraz bywa tak, że nie wszystko wypali, dlatego obniżam nieco poprzeczkę. Chcę w tym roku spełnić dwa marzenia, które są ze mną od dzieciństwa. Większość tak starych marzeń już spełniłam – zostały ostatnie i chcę je spełnić jeszcze przed 30. W tym roku zaczynam nowy etap!

Zadbać o ruch

W tym roku naprawdę mało się ruszałam i żałuję. Moje ciało domaga się porządnej dawki ruchu i w tym roku na pewno o to zadbam. Zresztą zobaczycie za rok!

Podróżować, podróżować, podróżować

To postanowienie będzie pojawiać się co rok! Kocham podróże i ciągle mi ich mało. W tym roku chcę zwiedzić nowe miejsca i posmakować nowych dań.

Uczyć się języków

W rym roku mogę powiedzieć, że moja bariera językowa pękła jak bańka mydlana. W tym roku chcę pójść za ciosem i poczuć się pewnie w świecie języków obcych!

Postanowienia noworoczne sztucznej inteligencji

Tym razem pobawiłam się nieco i posłuchałam sztucznej inteligencji. Spytałam Chat AI, jakie są najpopularniejsze postanowienia noworoczne. Oto one:

  1. Zacząć regularnie ćwiczyć i zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.
  2. Zadbać o swoje finanse i oszczędzać pieniądze.
  3. Skupić się na rozwoju osobistym i nauce nowych umiejętności.
  4. Poprawić relacje z rodziną i przyjaciółmi.
  5. Zadbać o środowisko i zredukować swój wpływ na środowisko naturalne.
  6. Znaleźć sposób na radzenie sobie ze stresem i zapewnić sobie więcej czasu na relaks i odpoczynek.
  7. Przestać nałogi i zadbać o swoje zdrowie psychiczne.
  8. Zadbać o swoją karierę i rozwijać się zawodowo.
  9. Znaleźć sposób na zdrowe odżywianie i zadbać o swoją dietę.

Muszę przyznać, że postanowienia są trafione w punkt i zawierają wszystko, co najważniejsze. Więcej się poruszać, oszczędzać pieniądze, rozwijać się, poznawać ludzi, dbać o środowisko, odpocząć, zadbać o zdrowie psychiczne, rozwój i dietę. Brzmi zupełnie jak złote rady na dobre życie, prawda? Rok 2022 był dla mnie szalonym rokiem pełnym nowych wyzwań. Chciałabym, aby nadchodzący 2023 był o wiele bardziej spokojny i pozbawiony tak ogromnych zwrotów akcji. I postaram się o to!

A Wy, jakie macie plany i postanowienia noworoczne na 2023 rok? Czy udało Wam się zrealizować postanowienia na 2022? Dajcie znać w komentarzach!

Wesołych Świat,

Agnieszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *