kulinaria ulubione współpraca

Lodziarnia Amore Mio – najlepsze lody w Szczecinku

Cześć Kochani!

Ostatnio wspominałam Wam o mojej podróży do Szczecinka na Międzynarodowy Festiwal Balonowy, o którym jeszcze co nieco Wam opowiem. Lipiec był dla mnie czasem rozjazdów, ale jak obiecałam – będę starała się opowiedzieć Wam o wszystkim, ale powoli! W Szczecinku nie zwiedzałam zbyt wiele, ale za to skosztowałam samych pyszności! Szczególnie urzekły mnie prawdziwie włoskie lody z lodziarni Amore Mio, a także przemiły Włoch, który prowadzi to miejsce. Zapraszam do skosztowania włoskich specjałów!

Amore Mio – lodziarnia w Szczecinku

Gdzie znajdziecie lodziarnię Amore Mio? Zajdźcie na szczecinecki ratusz i skręćcie w uliczkę tuż za nim po lewej stronie – i już powinniście widzieć napis Amore Mio we włoskich barwach zieleni, bieli i czerwieni. Miejsce jest dość niepozorne, więc moglibyście ominąć je przechadzając się po Szczecinku, ale koniecznie następnym razem odwiedźcie je i zasmakujcie w lodowej przyjemności. Lodziarnię tę poleciła mi koleżanka ze szkoły i wiedziałam, że muszę sprawdzić, czy lody są tak pyszne, jak mówią. Do Amore Mio zaszliśmy ostatniego dnia naszej podróży po Szczecinku i rozsmakowaliśmy się tak bardzo, że omal nie spóźniliśmy się na pociąg!

Jakich smaków próbowaliśmy w Amore Mio?

Na pewno będąc w tej lodziarni musicie spróbować smaku autorskiego – Amore Mio. Jest to połączenie śmietanki, wiśni i marcepanu lub migdałów – tu musicie sami zabawić się w kulinarnego detektywa! Oprócz Amore Mio spróbowaliśmy jeszcze pysznych lodów cytrynowych, które były rozkosznie białe, a takie lubię najbardziej! Wybraliśmy również pyszny maślany karmel, pistację oraz kinder joy. Wszystkie były pyszne, ale Amore Mio wygrywa wszystko! Samo miejsce również jest bardzo przyjemne, a we wnętrzu możemy poczuć się, jak na włoskiej uliczce.

Smaków do wyboru jest naprawdę mnóstwo i naprawdę nie mogliśmy się zdecydować. Malina, jabłko, arbuz, oreo, serniczek, biała czekolada z żurawiną i wiele, wiele innych – na pewno każdy znajdzie tu swój ulubiony lodowy smak!

Próbowaliście już lodów w Amore Mio?

Dajcie znać w kometarzach!

Agnieszka Jagusiak

6 thoughts on “Lodziarnia Amore Mio – najlepsze lody w Szczecinku”

  1. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Świetny artykuł. Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i regularnie odwiedzał, aby zobaczyć nowe rzeczy.

  2. Świetny artykuł. Naprawdę dobrze napisane. Wielu osobom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Jestem pod wrażeniem. Będę polecał to miejsce i częściej tu zaglądał, aby zobaczyć nowe rzeczy.

  3. No to chyab nie byłaś na lodach nad jeziorem, u prawdziwego Włocha, który był właścicielem tego lokalu wcześniej.
    Polecam nadrobić zaległości i bardzo szybo zweryfikujesz gdzie są najlepsze lody w Szczecinku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *