ulubione współpraca

Dbanie o zęby ze szczoteczką soniczną PixieDent Onyx Black i White

Cześć Kochani,

stała się rzecz dla mnie straszna i nie spodziewałam się, że spotka mnie to przed 30 (urodziny dopiero w listopadzie). Otóż musiałam pozbyć się ważnego dla mnie kawałka siebie, a mianowicie prawej, dolnej szóstki. Przyznam, że pozbycie się zęba było dla mnie jedną z rzeczy, które miałoby równać się z początkiem nieuchronnej starości. I wiele mogłoby być w tym prawdy, bo trzydziestka jednak za pasem. Zasięgnęłam jednak głosu wśród ulubionych ludzi i okazało się, że pozbycie się zęba nie jest rzeczą szczególnie rzadką, ba! niektórym zdarzyło się to nawet w okolicach dwudziestki. Ale strata jest stratą. Blizny się już zagoiły, jednak ząb jak nie odrósł, tak nie odrósł. Pomyślałam w takim razie nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba zadbać o wszystkie inne elementy uzębienia, a mam ich jeszcze 31 (oby do 31 urodzin chociaż w tym zestawie) i wybrać metody lepsze niż do tej pory. Zaczęłam od szczoteczki.

Szczoteczka soniczna PixieDent Onyx Black i White

Do tej pory korzystałam tylko z klasycznej szczoteczki do zębów (z koniecznym elementem do czyszczenia języka) i postanowiłam pójść o krok, a raczej od razu o kilka kroków wyżej i wybrałam szczoteczkę soniczną dla siebie i przy okazji dla męża. A czym się różni PixieDent Onyx Black i PixieDent Onyx White od tradycyjnej szczoteczki do zębów?

Nie musisz tyle machać!

Szczotkowanie zębów nie jest najbardziej przejmującą z czynności dnia codziennego, dlatego bardzo szybko niepotrzebnie ją skracamy (ja na pewno, oby Wam się to nie zdarzało) lub umilamy najdziwniejszymi sposobami – ja najczęściej tańczę, robię przysiady albo medytuję (tak, medytowanie przy myciu zębów nie jest zakazane). Szczoteczka soniczna wyposażona jest w silnik emitujący fale dźwiękowe oraz drgania, które wykazują działanie bakteriobójcze. Szczoteczka PixieDent Onyx wykonuje 8 000 drgań na minutę, czyli 96 000 ruchów sonicznych, żebyście Wy nie musieli! Doceniam te starania.

Określony czas pracy

Szczoteczka posiada określony czas prasy, dzięki czemu dokładnie wiesz, jak długo powinieneś szczotkować swoje zęby, a tak jak wspominałam, często można skrócić ten czas chociażby z nudy. Szczoteczka działa w 30-sekundowych interwałach i zapewnia 2-minutowy czas pracy.

Dostosowania do Ciebie

Wiadomo, że klasyczne szczoteczki do zębów zbyt wiele ustawień nie mają. Możemy zmienić jedynie twardość włosia lub pokusić się na szczoteczkę w bardziej ekologicznej wersji, z drewna. W przypadku tej szczoteczki możliwości jest naprawdę wiele. Muszą przyznać, że do tej szczoteczki musiałam się przyzwyczaić ponieważ jej wibracje strasznie łaskoczą 🙂

5 trybów pracy

Szczoteczka posiada 5 trybów pracy, które warto rozszyfrować przed jej użyciem. Idąc za słowami Dentilove, są to tryby:

CLEAN – tryb do codziennego szczotkowania zębów, który efektywnie usuwa osady z kawy, herbaty, papierosów i wina oraz zapobiega osadzaniu się kamienia nazębnego.

sensitive SENSITIVE – tryb delikatny, który posiada łagodniejsze drgania oraz nieco wolniejsze ruchy soniczne oraz zapewnia komfort dla wrażliwych dziąseł i zębów

masujący trybMASSAGE – ruchy masujące, które poprawiają ukrwienie, a także zapewniają komfort i przyjemne uczucie masażu.

tryb polerującyPOLISH – czyli polerowanie zębów dla jeszcze dokładniejszego czyszczenia oraz usuwania osadów i kamienia.

tryb wybielającyWHITE – tryb wybielający zęby, który jeszcze dokładniej usuwa osad i przebarwienia wynikające ze spożywania kawy, herbaty i innych produktów spożywanych na co dzień.

Tryby pracy zmienia się poprzez naciśnięcie przycisku włącznika. Nie są to przyciski dotykowe.

4 główki szczoteczki

W zestawie do szczoteczki sonicznej PixieDent Onyx otrzymujemy 4 końcówki czyszczące – 2 w wersji sotf oraz dwie standardowe. Końcówki są szczelnie zapakowane w mleczną folię i początkowo nie zauważyłam, że się różnią. Zwróciłam na to uwagę dopiero po pierwszym szczotkowaniu, kiedy obie szczoteczki stanęły obok siebie, a szczoteczka męża miała zupełnie inną końcówkę. Biała końcówka jest równa i bardzo delikatna, natomiast druga jest znacznie twardsza, ząbkowana i kolorowa. Swoją drogą zawsze się zastanawiałam czy te kolory mają jakieś znaczenie (podobnie, jak kolory pasty do zębów).

Estetyka

Na koniec nie można zapomnieć o estetyce. Zaskoczyło mnie, że szczoteczki wyposażone są w etui, dzięki czemu nie są przez cały dzień narażone na bakterie – w przeciwieństwie do klasycznych szczoteczek leżących w kubku na umywalce. Do tego same szczoteczki są po prostu ładne. Przyciski są zupełnie nie widoczne, co sprawia, że szczoteczki PixieDent Onyx wyglądają bardzo nowocześnie, wręcz futurystycznie. Mowa szczególnie o zmieniającym moc szczoteczki Touchpadzie (szczoteczka posiada 4 poziomy mocy). Kolejny plus dla wygodnej ładowarki indukcyjnej, a w zasadzie stacji dokującej, która zapewnia działanie szczoteczki do 30 dni i sprawdza się o wiele lepiej niż klasyczny kubek.

Promocja

Znacie mnie, więc wiecie, że na to również zwracam uwagę! Zestaw: Szczoteczka soniczna PixieDent Onyx Black i White aktualnie jest w promocji. W standardowej cenie można je dostać za 798 zł, a w promocji o -56% 349,98 zł. Korzystajcie, póki jest 🙂

A Wy, korzystacie ze zwykłej czy niezwykłej szczoteczki do zębów? Dajcie znać w komentarzach.

Agnieszka

4 thoughts on “Dbanie o zęby ze szczoteczką soniczną PixieDent Onyx Black i White”

  1. Nie myślałam wcześniej o zakupie szczoteczki sonicznej, ale mnie przekonałaś. Nie spodziewałam się, że taką biel zębów uda mi się uzyskać!

  2. Twoje doświadczenia z nową szczoteczką sonyczną PixieDent Onyx Black i White brzmią fascynująco! Warto zainwestować w zdrowie jamy ustnej, a te nowoczesne urządzenia zdają się być znakomitą opcją. Opisując różnice między kolorami Onyx Black i White, dodajesz ciekawego kontekstu, co ułatwia wybór dla potencjalnych użytkowników. Nie można przecenić roli, jaką odgrywa dbanie o zęby, a Twoja recenzja z pewnością pomaga w podjęciu świadomej decyzji. Czekam na więcej takich inspirujących recenzji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *